• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

21. Cracovia Maraton

maraton
Cracovia Maraton jest częścią Korony Maratonów Polskich. Trasa biegu, którego hasłem przewodnim jest z historią w tle, przebiega przez najciekawsze i najpiękniejsze miejsca Krakowa.
W tym roku Cracovia Maraton odbył się po raz dwudziesty pierwszy. Biegacze wystartowali w niedzielę 14 kwietnia punktualnie o godzinie 9 rano. Dwadzieścia minut wcześniej z dystansem 42 km i 195 m zaczęli mierzyć się uczestnicy zawodów na wózkach.
Jak co roku nad bezpieczeństwem zarówno zawodników jak i mieszkańców Krakowa czuwali wolontariusze z XXV Liceum Ogólnokształcącego. Trasę Cracovia Maraton zabezpieczało 120 uczniów naszej szkoły i 15 nauczycieli: p. Agnieszka Cholewa, p. Halina Fedorowicz, p. Robert Gawęda, p. Karina Kujawska – Drobniak, p. Elżbieta Kwiatkowska, p. Arleta Kędroń, p. Anna Mielec, p. Artur Opyd, p. Barbara Seremet, p. Lucyna Smyczenko, p. Joanna Stanoch, p. Anna Suchan, p. Anna Szałkowska i koordynator biegu z ramienia szkoły p. Beata Szatan.
Na trasę maratonu w stolicy Małopolski wyruszyło 5676 biegaczy, a pierwsi na mecie byli Kenijczycy, którzy pokonali trasę w 2 godziny i 13 minut!
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a naszym wolontariuszom dziękujemy za wzorowe reprezentowanie Szkoły w tak prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu.
ACho
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content