• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

SAMORZĄD ROBI WIOSNĘ!

samorząd
Samorząd robi wiosnę! – pod tym hasłem, w budynku Klastra Innowacji Społecznych przy ul. Zabłocie 20 w Krakowie, dnia 9 kwietnia spotkali się przedstawiciele samorządów uczniowskich różnych krakowskich szkół ponadpodstawowych. Organizatorami i gospodarzami wydarzenia byli pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia z Referatu do spraw Młodzieży. XXV Liceum Ogólnokształcące reprezentowane było przez uczennice Martynę Brodzińską z klasy 2e i Amelię Ilgę z klasy 3a oraz opiekuna SU p. Agnieszkę Cholewę.
Spotkanie podzielono na dwie części – w pierwszej uczestnicy zostali zapoznani z inicjatywami samorządów, które miały miejsce w bieżącym roku szkolnym, natomiast w drugiej części pracowali nad usprawnieniem działania SU uczestnicząc w warsztatach „Sprawczy samorząd uczniowski – od pomysłu do działania czyli jak tworzyć, inicjować, działać, współdziałać”. Opiekunowie natomiast skupili się nad „Rocznym planem wsparcia opiekunów samorządów uczniowskich”.
Wszyscy uczestnicy jednomyślnie stwierdzili, że spotkanie było inspirujące, najważniejsze jednak, że pomogło zintegrować uczniów i opiekunów SU różnych szkół, co w przyszłości wróży wieloma wspólnymi inicjatywami😊.
ACho
samorząd
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content