• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

Warsztaty kulturowe w języku angielskim

warsztaty

W poniedziałek, 15 kwietnia 2024 wybrani uczniowie klas II E, III A i III B wzięli udział  w warsztatach kulturowych w języku angielskim pt. „Beautiful Minds: Turing and Oppenheimer, Great Britain and the US in challenging times.” w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego – NaukaBezGranic, które odbyły się w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Ideą warsztatów jest stworzenie projektów, które są zarówno edukacyjne, interesujące i zachęcające odbiorców do interakcji.

Warsztaty poprowadził Brytyjczyk Thomas Silburn. Poprzez bliski kontakt z native speakerem języka angielskiego uczniowie mieli okazję do otwarcia się na język angielski , autentyczną komunikację w tym języku oraz przełamanie barier językowych. W trakcie warsztatów uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z postaciami Alana Turinga – który pracował m.in. nad złamaniem kodów nazistowskiej Rzeszy, jak również z naukowcem , uważanym za ojca bomby atomowej  – Julisuem Robertem Oppeheimerem. Uczniowie mogli również nauczyć się dwóch metod szyfrowania, wziąć udział w dyskusji z prowadzącym na temat Turinga i Oppenhaiemera, jak również skorzystać ze strony poleconej przez prowadzącego https://nuclearsecrecy.com/nukemap/ i sprawdzić jaki zasięg miałoby użycie bomby atomowej na wybranym terenie.

 

Po warsztatach zadaniem uczniów było rozwiązanie interaktywnych quizów sprawdzających treści przekazane w trakcie warsztatów.

 

KKD

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content