• Biuletyn Informacji Publicznej
Pedagog radzi

PEDAGOG RADZI UCZNIOM…czytaj dalej

Korzystanie z komputera i Internetu może wspomagać Waszą naukę i być miłą formą rozrywki, pod warunkiem jednak, że będziecie korzystać z Sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Dlatego pamiętaj:
Nigdy nie podawaj w Internecie swoich danych osobowych.
Zastanów się jakie treści umieszczasz w Sieci: ,,Internet nie zapomina , pamiętaj co raz w nim jest umieszczone- pozostaje na zawsze.
Korzystając z Sieci pamiętaj o ustawieniu prywatności w programach, z których korzystasz (np. w przeglądarce internetowej).
Wystrzegaj się wiadomości e-mail od nieznanych nadawców; (szczególnie tych, które zawierają hiperłącza).
Pobieraj pliki tylko ze znanych stron internetowych.
Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali Ciebie.
Pamiętaj, że spędzanie długich godzin w Sieci może prowadzić do uzależnienia!
Rozmawiaj z rodzicami o kontaktach w Internecie. Informuj ich o wszystkich stronach, czy sytuacjach które Cię niepokoją.
Gdy uczysz się, korzystając z Internetu, rób sobie przerwy. Ważne, aby w ciągu godziny robić min. 5 minutowe przerwy i pracować w wywietrzonym pomieszczeniu.
Samodyscyplina oraz motywacja mogą wpłynąć korzystnie na osiągane efekty.
W razie trudności, niepokojów lub gdy czujesz, że zagrożone jest Twoje bezpieczeństwo i potrzebujesz wsparcia możesz zadzwonić pod numer 116 111, jest to telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Możesz dzwonić codziennie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możesz także zarejestrować się na stronie www.116111.pl i napisać wiadomość. Pamiętaj też, że masz Nas- Dyrekcję, Wychowawcę, Nauczycieli i Pedagoga Szkolnego (pedagog@xxvlo.pl), na pomoc których możesz liczyć.
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content