• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

„Życie jest serią początków, nie łańcuchem zakończeń – dlatego jest takie piękne.“

Zakończenie roku klas trzecich
„Życie jest serią początków, nie łańcuchem zakończeń – dlatego jest takie piękne.”
                                                                                                                                       Mian Mian
29.04.2022 roku, odbyło się zakończenie roku szkolnego tegorocznych Maturzystów – ostatnich uczniów trzyletnich liceów. Uroczystość odbyła się w ceremonialnej oprawie, przy udziale przedstawicieli naszych partnerów – 5 batalionu dowodzenia oraz Komisariatu Policji VI w Krakowie. Ostatnie wspólne spotkanie w tym gronie, było okazją do miłych wspomnień, wzruszeń i podziękowań. Pomimo, iż znaczna część nauki naszych Abiturientów przypadła na czasy pandemii, bardzo wielu z nich podejmowało działania na rzecz mieszkańców Krakowa i w służbie Polski. Dlatego też, właśnie w tym dniu najbardziej zasłużeni otrzymali złote, srebrne i brązowe medale pamiątkowe. Zgodnie z tradycją szkoły Nagrodę Specjalną im. Mjr. Zygmunta Urbana dla Dowódcy Roku, za wybitną postawę i wzorową służbę, otrzymała wz. kadet Agnieszka Tutaj – Dowódca Kompanii Honorowej. Najwyższe wyróżnienie szkoły Medal Żeromszczaka otrzymał wz. kadet Michał Nowak. Nie brakło także wyróżnień za wyniki w nauce oraz zaangażowanie w reprezentacjach sportowych. Ceremonialną część zakończyło uroczyste przekazanie dowództwa Kompanii Honorowej, dowództwa szkoły oraz Pocztu Sztandarowego.
            Kochani Absolwenci!! Chociaż byliście z nami zbyt krótko, wierzymy, że cała społeczność szkolna zostanie ciepło w Waszych sercach. Pamiętajcie, że drzwi szkoły stoją dla Was otworem i jesteście tu zawsze u siebie.
Dziś życzymy Wam, tradycyjnie połamania piór na maturze, ale przede wszystkim szczęśliwych lotów w dorosłe życie. Nie zapominajcie być szczęśliwi!
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content