• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

UWAGA WAŻNE!!! Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w XXV LO zawieszone od 12 do 25 marca 2020r.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, zajęcia dydaktyczno- wychowawcze w naszej szkole zostają zawieszone od dnia 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r, co oznacza, że Uczniowie od jutra nie przychodzą do Szkoły.
Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej MEN- men.gov.pl.
W czasie zawieszenia zajęć, nauczyciele będą przez e-dziennik kontaktować się z uczniami, będą też przekazywać materiały do pracy, tak, by uczniowie zwłaszcza klas maturalnych mogli się przygotowywać do egzaminu maturalnego.
Wszelkie informacje będą umieszczane poprzez e-dziennik, dlatego bardzo proszę o sprawdzanie na bieżąco ogłoszeń i wiadomości w e- dzienniku.

Zamieszczam także informację od Pani Prezydent Miasta Krakowa- Anny Korfel- Jasińskiej.Informacja ta brzmi:
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w całej Polsce zostały zawieszone do 25 marca – to dla wszystkich okres szczególnych wyzwań związanych m.in. z koniecznością zapewnienia opieki dzieciom, ale też ważna lekcja odpowiedzialności za zdrowie nasze, naszych bliskich oraz innych osób, bardziej podatnych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Szanowni Rodzice,
kieruję do Państwa prośbę, aby w rzeczowy sposób wyjaśnić swoim dzieciom sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Nie powinniśmy ulegać panice, a w swoich zachowaniach powinniśmy kierować się racjonalizmem i poczuciem odpowiedzialności za siebie i innych. Dlatego serdecznie Państwa proszę, aby najbliższe dwa tygodnie nie zostały potraktowane przez Państwa Dzieci jako dodatkowe ferie – powinien to być czas pozostania jak największej liczby osób w domach.
Tylko dzięki takiemu działaniu możemy maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, który jest śmiertelnym zagrożeniem zwłaszcza dla osób starszych, chorujących i mających obniżoną odporność – naszych sąsiadów, współpasażerów czy też osób spotykanych w sklepowych kolejkach.

Bardzo Państwa proszę, aby najbliższe dwa tygodnie i przerwa od zajęć szkolnych nie były
dla uczniów okazją do nadrabiania zaległości towarzyskich oraz spotkań z koleżankami i kolegami w galeriach handlowych czy w kawiarniach.

Przypominam także, że rodzice dzieci w wieku do ośmiu lat mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego przyznawanego maksymalnie na 14 dni i warto z tej możliwości skorzystać. Oprócz tego wielu krakowskich pracodawców umożliwia w tym czasie pracę zdalną, o co zaapelował do nich prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Jeśli w Państwa miejscach pracy istnieje taka możliwość, to warto z niej skorzystać.

Drodzy Uczniowie,
dla Was najbliższe dwa tygodnie będą dla ważną lekcją solidarności i odpowiedzialnego zachowania. Dlatego bardzo Was proszę, abyście zrezygnowali ze spotkań z przyjaciółmi. W trosce o innych pozostańcie w najbliższych dniach we własnych domach – wykorzystajcie ten czas na czytanie, przygotowanie do egzaminów oraz zgłębianie tematów, które Was interesują. Możecie do tego wykorzystać wiele materiałów dostępnych w Internecie oraz przygotowanych przez Waszych nauczycieli.

Najbliższe dwa tygodnie niech będą dla Was także możliwością odpoczynku i spędzania czasu w ulubiony sposób: wysypiajcie się, nadrabiajcie zaległości w oglądaniu ulubionych seriali, czytajcie książki, na lekturę których w ostatnich tygodniach brakowało Wam czasu. Jeżeli tęsknicie za kontaktem z przyjaciółmi ze szkoły, to wykorzystajcie do tego tak bardzo przez Was lubiane nowinki technologiczne – nic nie stoi teraz na przeszkodzie, aby porozmawiać z koleżankami i kolegami z klasy na ulubione tematy za pośrednictwem wideokonferencji czy też komunikatorów internetowych.

Szanowni Państwo,
raz jeszcze kieruję do Państwa prośbę, abyśmy wszyscy potraktowali najbliższe dwa tygodnie jako czas zachowania spokoju, odpowiedzialności za nasze zdrowie i wzajemnej solidarności. Proszę także, aby na bieżąco śledzili Państwo wszelkie zalecenia służb sanitarnych, jak również korzystali ze sprawdzonych źródeł pozyskiwania wiedzy na temat aktualnej sytuacji związanej z występowaniem wirusa SARS-CoV-2 w Polsce i Krakowie. Na stronie internetowej Miasta Kraków – www.krakow.pl – na bieżąco publikujemy najnowsze informacje w tym zakresie.”

Z poważaniem M. Bernadzikiewicz- Stępień, dyrektor XXV L.O.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content