• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W XXV LO

Samorząd Uczniowski XXV LO w akcji

 14 października już od rana trwały przygotowania do zaplanowanego eventu SU, nawiązującego do słynnego RODO. W oczekiwaniu na nauczycieli uczniowie zainstalowali w holu głównym ekspozycję z samodzielnie zaprojektowanymi zakładkami do książek.

Pomysł okazał się proroczy, bo oto w przeddzień obiegła świat wiadomość o Nagrodzie Nobla dla Polki – Olgi Tokarczuk, a zatem zakładki będzie można funkcjonalnie użyć podczas lektury dzieł Noblistki.

Ale, ale… nie były to zwyczajne zakładki, każda z nich posiadała „tajemniczy i jedyny” kod, chroniący powszechnie znane dane nauczyciela.

Pedagodzy włączyli się także w pomysłową lingwistyczną zabawę nawiązującą do POLITYKI CZYSTEGO BIURKA. Mogli losować nagrody główne, wśród których znalazły się: „unikalne gumowe rękawiczki”, „kwiaty ścieralne”, „specjalne urządzenie sprzątające”. Ten, komu nie powidło się w losowaniu, otrzymywał nagrodę pocieszenia.

Uczniowie przygotowali także niekonwencjonalne życzenia dla swoich nauczycieli. Przebrani w szkolne mundurki chóralnie odmieniali we wszystkich przypadkach wyraz NAUCZYCIELE, życzyli pedagogom, aby każdego dnia spotykało ich coś zaskakująco miłego a na zakończenie odśpiewali: STO LAT.

Miłym akcentem była również Uroczysta Rada Pedagogiczna z okazji KEN, podczas której to właśnie uczniowie serwowali przepyszny poczęstunek dla swoich „mistrzów” a Pani Dyrektor – Marta Bernadzikiewicz – Stępień wręczyła wyróżnionym pracownikom Nagrody Dyrektora Szkoły, dziękując za trud, zaangażowanie i pasję.

Nie zabrakło też wyrazów wdzięczności dla  uczniów. Na uroczystym apelu Dyrekcja Szkoły wręczyła uczniom dyplomy uznania za wzorową postawę i dyscyplinę na obozach szkoleniowych.. Będziemy mile wspominać dzień 14 października 2019 roku.

Autor: K. J_K.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content