• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

,,Nigdy nie zostawiamy swoich – Mundurowi w walce z SMA”

,,Nigdy nie zostawiamy swoich - Mundurowi w walce z SMA''
Zapraszamy Państwa szkołę, a w szczególności uczniów klas mundurowych oraz Oddziałów Przygotowania Wojskowego do naszej akcji charytatywnej ,,Nigdy nie zostawiamy swoich – Mundurowi w walce z SMA”. Przedsięwzięcie jest prywatną inicjatywą żołnierzy oraz pracowników wojska, mającą na celu pozyskanie środków na terapię genową dla osiemnastomiesięcznego Franciszka KARASIA.
Franciszek jest synem podoficera Wojska Polskiego z 18 Dywizji Zmechanizowanej – kpr. Maciej Karasia. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).  Z powodu braku  badań przesiewowych w momencie narodzin chłopca oraz przypisywaniem objawów choroby zdiagnozowanemu początkowo u Franka Zespołowi Westa, SMA zostało wykryte dopiero w czternastym miesiącu jego życia, tj. w sierpniu br. Stąd Franciszek nie mógł zostać objęty refundacja leku Zolgensma (terapii genowej), na zakup którego staramy się pozyskać środki. Podanie terapii genowej, która w odróżnieniu od zamienników implementowana jest raz na całe życie, da chłopcu szansę na życie bez bólu i powtarzanych co cztery miesiące zabiegów. Koszt takiej terapii to 10 milionów złotych, co jest dla rodziców Franka barierą nie do przejścia. Dodatkowym przeciwnikiem jest także czas, ponieważ w Polsce terapię genową podaje się dzieciom do 13,5 kg. Franek obecnie waży ponad 10 kg. Więcej o Franku najdą Państwo w materialne TVP: https://rzeszow.tvp.pl/62338008/pomoc-dla-malego-franka-cierpiacego-na-sma
Stąd zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zorganizowanie zbiórki dla Małego Wojownika Franciszka Karasia, syna żołnierza Wojska Polskiego w Państwa szkole. Jeśli zechcą
Państwo wraz ze swoimi uczniami zaangażować się, zachęcamy do dzielenia się Waszymi inicjatywami w mediach społecznościowych, oznaczając je hasztagami: #nigdyniezostawiamyswoich #MundurowiDlaFrania #OPWdlaFrania #KlasyMunduroweDlaFrania, dzięki czemu my również będziemy mogli Państwu podziękować. Jeśli wyrażą Państwo chęć, możemy też przesłać do Państwa specjalne puszki z Fundacji Się Pomaga, której Franek jest podopiecznym. Środki zebrane w trakcie zbiórki przekazywane będą bezpośrednio przez Państwa na konto Franciszka Karasia w ww. Fundacji, poprzez skarbonkę: https://www.siepomaga.pl/mundurowi-pomagaja-franiowi-rekinkowi.
W naszą akcję włączyli się między innymi: 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, 18 Dywizja Zmechanizowana, PKW w Libanie oraz IRISHPOLBATT, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Centralny Wojskowy Zespół Sportowy, 9 Brygada Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, 9 Batalion Dowodzenia z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne na czele z Szefem CBA płk. Andrzejem STRÓŻNYM,  a także żołnierze i Weterani SZ RP, w tym: gen dyw. dr Jarosław GROMADZIŃSKI, gen. dyw. dr Sławomir DRUMOWICZ, gen. bryg. dr Norbert IWANOWSKI, gen. bryg. Piotr FAJKOWSKI, gen. bryg. Bogdan RYCERSKI, gen. bryg. Rafał MIERNIK.
Więcej informacji o nas znajdą Państwo na stronie: https://www.facebook.com/mundurowiwwalcezSMA oraz https://www.facebook.com/groups/867240568019571 . 
Wierzymy, że razem jesteśmy silni i wspólnie uda nam się odmienić życie Franka – Małego Wojownika. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. W przypadku pytań, zachęcam do kontaktu.
Z wyrazami szacunku,
Paulina Rosłoń
tel.: 530-374-762
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content