• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

Narodowy Dzień Niepodległości w XXV LO

Dnia 8 listopada w XXV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie uroczyście rozpoczęto obchody Narodowego Święta Niepodległości.

O godzinie 8.30 odbyły się przesłuchania w ramach szkolnego konkursu o charakterze patriotycznym „Śpiewajmy pamięć”, po przesłuchaniach Jury oceniło także prace plastyczne. Po konkursie, w sali gimnastycznej, rozpoczął się uroczysty Apel. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego i po okolicznościowym przemówieniu wicedyrektora szkoły, p. Agnieszki Cholewy wszystkie klasy liceum punktualnie o godz. 11.11 odśpiewały Hymn Narodowy, po czym ogłoszono wyniki konkursu „Śpiewajmy pamięć”.

Jury w składzie: prof. Katarzyna Jędrzejczyk – Kiełbasa, prof. Anna Skarbińska – Sądel, prof. Katarzyna Jaglarz oraz dyr. Agnieszka Cholewa przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  • w konkursie plastycznym I miejsce zajął Krystian Konopka z klasy IB;

  • w konkursie recytatorskim w kategorii prezentacji grupowych: I miejsce zajęła grupa teatralna z klasy IIC, a II miejsce grupa teatralna z klasy IIA; natomiast w kategorii prezentacji indywidualnych nagrodzono: wyróżnieniem Michała Kuklińskiego z IIA i Krzysztofa Czyżowskiego z IIIA; I miejsce przydzielono Konradowi Półtorakowi z IIIA; II miejsce Weronice Dąbrowie z IIC, a III miejsce Martynie Ćwiek z IIA.

 

 

 

 

 

 

  • Jury przyznało GRAND PRIX konkursu Julii Maślance z IIIA.

WSZYSTKICH NAGRODZONYM I WYRÓŻNIONYM

SKŁADAMY GRATULACJE I WYRAZY UZNANIA!

            Na zakończenie Apelu dyr. Agnieszka Cholewa zaprosiła wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego radosnego świętowania Dnia 11 listopada podczas oficjalnych obchodów Dzielnicy XII Miasta Krakowa w Starym Bieżanowie oraz podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyny w Katedrze na Wawelu, gdzie oczywiście obecne będą Pododdziały Reprezentacyjne, Kompania Honorowa oraz Poczet Sztandarowy XXV LO.

A.C.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content