• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

Narodowe Czytanie w XXV Liceum Ogólnokształcącym

narodowe czytanie

Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

XXV LO, jak co roku, włączyło się w tę akcję. Z tej okazji na terenie szkoły została przygotowana okolicznościowa wystawa, zorganizowany dla pierwszoklasistów konkurs plastyczny, a w poniedziałek – 11 września odbyło się WIELKIE CZYTANIE! W tym dniu

uczniowie klas II, III i IV na lekcjach języka polskiego odczytywali fragmenty powieści,

natomiast uczniom klas I „Nad Niemnem” czytali przedstawiciele samorządu uczniowskiego.

W tym dniu cała społeczność szkolna mogła wspólnie zachwycać się nadniemeńską przyrodą i odkrywać patriotyczne przesłanie tej książki.

Dnia 12 września rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Zadaniem uczniów było narysowanie ilustracji do wybranego fragmentu „Nad Niemnem”. Do organizatorów konkursu wpłynęło aż 78 prac! Jury, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Marty Bernadzikiewicz –Stępień, wyłoniło zwycięzców:

  • I miejsce zajęła Jagoda Ulatowska z klasy Ib,
  • II miejsce zajęły Dominika Szklarska z klasy Ib i Faustyna Zagórska z klasy Ib,
  • III miejsce zajęła Dagmara Motak z klasy Ic,
  • wyróżnienia otrzymali Maksymilian Jurczak z klasy Ie oraz Alicja Juszczak z klasy Ib.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Narodowego Czytania PIĘKNIE DZIĘKUJEMY!

ACho

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content