• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

Młodzież XXV LO na rzecz Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu.             

Jeszcze pamiętamy ubiegłoroczny koncert a już młodzież z XXV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie czynnie wsparła organizatorów VI Charytatywnego Koncertu Kolędy do Nieba na rzecz Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu.

W czasie, gdy rówieśnicy:

Kaliny Cieślik, Mateusza Gąbarczyka i Oliviera Kulińskiego  z klasy II C oraz Aleksandry Kozik z klasy III A ( na drugi dzień po studniówce) przebywali już na feriach zimowych,  uczniowie XXV LO pomagali /w niedzielę 26 stycznia/ w aranżacji sceny i widowni w Kościele Bernardynów u stóp Wawelu.

Na rozśpiewanej scenie nie zabrakło takich artystów jak: Edyta Piasecka – sopran i Sławek Naborczyk – tenor, którym akompaniowała Krakowska Młoda Filharmonia, czyli orkiestra ZPSM im. M. Karłowicza.

Wśród wykonawców znaleźli się także: śpiewający poeta Leszek Długosz i artyści Piwnicy Pod Baranami. Koncert prowadził pan profesor Janusz Skalski – lekarz szpitala dziecięcego.

Wszystkich zgromadził wspólny cel – pomoc chorym dzieciom.

Po kolędowaniu Ola i Kalina czarowały uśmiechem  opuszczających widownię gości,  którzy, okazując serce chorym dzieciom, zapełniali puszkę – serducho swoimi datkami. A chłopcy dzielnie pełnili straż podczas kwestowania. Potem ich siła i zręczność przydały się organizatorom.

Uroczystość okazała się udanym przedsięwzięciem a nasza młodzież czuła satysfakcję, że przyczyniła się skutecznie do jego realizacji.

Tekst: K. J-K

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content