• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

Krakowska Parada Patronów z udziałem Żeromszczaków z XXV LO

parada patronów

22 września 2023 roku uczniowie klas mundurowych III b i III d pod opieką pań profesor: Katarzyny Jędrzejczyk – Kiełbasa i Joanny Stanoch wzięli udział w Paradzie Patronów. Już o 9.00 zajęli miejsce w pierwszym sektorze na przedzie kolumny z ogromnym, z daleka widocznym transparentem, który głosił, że reprezentują XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego.

Za transparentem podążał uczeń w mundurku Żeromskiego w otoczeniu dziewcząt niosących materiały na szklane domy, tworząc etiudę choreograficzną. Było to nawiązanie do twórczości Patrona jego Syzyfowych prac i  Przedwiośnia.

Nasi mundurowi z gracją, sprężystym krokiem w rytm śpiewanych piosenek żołnierskich, przy pięknej jeszcze letniej pogodzie, przemierzali okolicę Wawelu, ulicę Grodzką, dwukrotnie okrążyli Sukiennice, by ustawić się na płycie Rynku Głównego pod Wieżą Ratuszową do wspólnej fotografii.

Każda grupa w tym wielobarwnym korowodzie charakteryzowała się pomysłowością.

Nas wyróżniał mundur, rekwizyty – symbole, związane z Patronem, ale przede wszystkim nienaganna postawa uczniowska, godna Żeromskiego, zwracające uwagę mieszkańców Krakowa i turystów, zatrzymujących się dla utrwalenia oglądanych obrazów.

 

KJ-K

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content