• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w XXV LO w Krakowie

Ten, kto ratuje życie jednego człowieka,
ratuje cały świat.
                                                                      Thomas Keneally

 

16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji dołączyliśmy do akcji  Organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zaprosiliśmy przedstawicieli sąsiednich szkół oraz Przedszkola Samorządowego nr 28 do wspólnego rekordu pierwszej pomocy.  Celem  akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

Podczas krótkiego ilustrowanego wykładu prowadzonego przez naszą uczennicę – Julię Maślankę z klasy IIIA, staraliśmy się uświadomić gościom, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Po zakończeniu części teoretycznej, uczniowie XXV LO udzielali instrukcji młodszym kolegom, wspólnie ćwiczyliśmy resuscytację. Mieliśmy również okazję pokazać naszym gościom szkołę,  pochwalić się wyremontowanymi boiskami a nawet przeprowadzić zajęcia z musztry.

            Punktualnie o godzinie 12.00 wspólnie przystąpiliśmy do rekordu. Nasi uczniowie, przedstawiciele szkół podstawowych: 24, 41, 111 oraz Przedszkola nr 28 przez 30 minut wykonywali resuscytację na zgromadzonych w sali gimnastycznej 18 fantomach. W akcji wzięło udział 126 osób! Wszystkim serdecznie dziękujemy, liczymy na powtórzenie akcji w przyszłym roku!

Autor: A. S_S.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content