• Biuletyn Informacji Publicznej
Bez kategorii

Dobre uczynki to niewidzialne zawiasy we wrotach nieba.

pomoc uchodżcom

Dobre uczynki to niewidzialne zawiasy we wrotach nieba.

                                                                                              Wiktor Hugo

 

Dzień 24 lutego 2022 roku zapamiętamy na zawsze. Obawa, szok, niedowierzanie, ale i natychmiastowa chęć niesienia pomocy i wsparcia naszym sąsiadom z Ukrainy. Już w piątek – 25 lutego, na terenie XXV Liceum Ogólnokształcącego, rozpoczęła się zbiórka darów, a w poniedziałek ruszyła także kwesta na rzecz potrzebujących.

Dzięki niesamowitej mobilizacji uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły udało się zebrać ogromne ilości środków czystości, środków higienicznych, artykułów spożywczych, koców, śpiworów, karimat, ciepłych ubrań, ale przede wszystkim środków opatrunkowych, apteczek i lekarstw.

Pierwszy transport naszych darów wyruszył w stronę Ukrainy już we wtorek – 1 marca, w środę zaś przygotowywaliśmy paczki dla rodzin z Ukrainy, którym już udało się dotrzeć do Krakowa. Dzień później zostały dostarczone do jednego z krakowskich hosteli.

Z zebranych podczas kwesty pieniędzy, a było ich ponad 1700 zł, kupiliśmy przede wszystkim lekarstwa, środki opatrunkowe, wodę, ale i artykuły higieniczne dla dzieci. W poniedziałek, 7 marca delegacja naszej szkoły wyruszyła z kolejnym transportem, tym razem w stronę Chełma, by dostarczyć dary na przejście graniczne w Dorohusku.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję, ślemy ogromne PODZIĘKOWANIA, ale też mamy świadomość, że nasza pomoc nadal jest potrzebna! Deklarujemy zatem, że nadal będziemy działać, a nasze Serca będą wciąż otwarte dla Ukrainy.

Cлава Україні!

ACh

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content