• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

Powrót do szkoły

Rozpoczęcie roku

Czekaliśmy na powrót do szkoły

1 września 2021 rozpoczął się dla XXV Liceum Ogólnokształcącego Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie z udziałem Pocztu Sztandarowego i Kompanii Reprezentacyjnej liceum.

Pogoda w tym dniu kaprysiła i nie pozwoliła nam tradycyjnie zgromadzić się na placu apelowym, dlatego przybyli uczniowie klas drugich i trzecich udali się pod opieką wychowawców do klas.

Natomiast pierwszoklasiści zaproszeni zostali, oczywiście w reżimie sanitarnym, do sali gimnastycznej, pełniącej w tym dniu rolę sali widowiskowej, na spotkanie z Panią Dyrektor, gościem z patronackiej J.W. kapralem Łukaszem Mordarskim, wychowawcami i nauczycielami uczącymi w ich klasach. Tu mieli okazję podziwiać Kompanię Reprezentacyjną w pełnej krasie. Po raz pierwszy zostali ustawieni w szeregu, wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i zamyślili się nad wydarzeniami sprzed 82 lat – wybuchem II wojny światowej, jako że fakt ten przywołany został przez konferansjera uroczystości i skomentowany literackim wspomnieniem poległych za Ojczyznę.

Następnie nowi uczniowie zwiedzali szkołę pod wodzą wychowawców a potem poszli do swoich klas.

K.J-K.

Rozpoczęcie roku
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content