• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

ABSOLWENCI XXV LO – DZIŚ WAS ŻEGNAMY, A OD JUTRA DO ZOBACZENIA W DOROSŁEJ PRZYSZŁOŚCI

***

Wszystkim uczniom, którzy  w ciągu tych trzech lat godnie reprezentowali Szkołę w wielu zawodach i imprezach sportowych – serdecznie dziękujemy! Gratulujemy Wam osiągnięć i wyników sportowych, dziękujemy również za wolontariat, z którego czerpaliście satysfakcję, spełnialiście swoje wewnętrzne potrzeby i aspiracje. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

Teraz, gdy nasze drogi się rozchodzą, życzymy Wam dużo energii,  wytrwałości, optymizmu w dążeniu do celu i spełnienia marzeń.

Nauczyciele WF

***

Drodzy Młodzi,

dobrze było razem wędrować przez ostatnie dwa lata po drogach wiary i moralności. Od dziś nie będzie w planie tygodnia zaplanowanego czasu na tę część życia – trzeba ją zorganizować samemu. Dziękuję za ten wspólny czas i zachęcam, abyśmy mimo drzwi teraz zamkniętych byli zawsze blisko i razem. Wszystkiego dobrego!

Wasz ks. Rafał

***

,,To co musiałeś odkryć samodzielnie, zostawia w Twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz.”

Drodzy Absolwenci,

przez ostatnie trzy lata sami odkrywaliście ścieżki – nie tylko w Waszych umysłach, ale też Waszych sercach, dlatego też życzymy Wam, aby zdobyte doświadczenia zaowocowały w przyszłości tylko poprawnymi rozwiązaniami:)

Anna Mielec, Maria Dżaman

***

Drodzy Maturzyści,

stoicie na progu nowego etapu w Waszym życiu, życzę Wam, aby spełniły się wszystkie Wasze marzenia i byście mieli odwagę w każdym momencie Waszego życia ,,wymagać od siebie nawet, jeżeli inni od Was nie wymagają”.

To motto, zaczerpnięte z nauki Wielkiego Polaka – Jana Pawła II niechaj przyświeca Waszemu życiu.

Katarzyna Jaglarz

***

W sali, w której uczę, wielkimi literami wypisano hasło epikureizmu: „Carpe diem”. Nie wzywa ono do pogoni za uciechami, a skłania do czerpania radości z każdego dnia. Choć jesteście dorośli, pamiętajcie, by uśmiech dziecka, ciekawość świata  zachować na całe życie, aby wiecznie młody umysł mógł Wam służyć przez długi czas. Bardzo się cieszę, że mogłam Was wszystkich poznać, uczenie się z Wami było prawdziwą przyjemnością!

Anna Skarbińska – Sądel

***

Drodzy Uczniowie,

z moich kilkumiesięcznych obserwacji dowiedziałem się, że młodzież XXV LO jest zdolna, wrażliwa na potrzeby innych, mająca wiele zainteresowań i pasji, co daje niemal gwarancję sukcesu. Życzę Wam wiele szczęścia i satysfakcji ze swoich wyborów.

Wiesław Galus

***

Drodzy Absolwenci XXV Liceum Ogólnokształcącego,

chciałbym Wam podziękować za trzy lata wspólnej pracy (a tym, którzy chodzili do naszego gimnazjum nawet za sześć lat!). Cieszę się, że ten czas nie został zmarnowany. Życzę Wam na dalszej drodze życia samych sukcesów. Pozdrawiam i zapewniam, że zawsze będę Was miło wspominał.

Mirosław Zięba

***

DRODZY ABSOLWENCI !

Żegnając się z Wami, chciałam Wam życzyć „pomyślnych wiatrów”, a mając na uwadze fakt, że jestem nauczycielem języka angielskiego pozwólcie, że się podpiszę pod słowami z przemówienia TED talks:

„Do what you like, like what you do. Be good to each other, love yourself, love each other and enjoy the ride” !

Zofia Kopeć

***

Życzę Wam wszystkim , aby w dorosłym życiu spełniały się Wasze marzenia, bo  ,,biedny człowiek to nie ten, co nie ma ani centa, ale ten, kto nie ma marzeń”
Pielęgnujcie zatem marzenia, bowiem ,,wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu”, a ,,patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniecie stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.” Bądźcie szczęśliwi.

Z pozdrowieniami, Małgorzata Łężniak

***

,,Jeśli przeszłość cię nie zadowala, zapomnij o niej. Wymyśl sobie inną historię życia i uwierz w nią. Pamiętaj tylko te chwile, kiedy udało się dopiąć celu. Poczujesz siłę, by osiągnąć to, czego pragniesz.”

Drodzy  Absolwenci,

życzę Wam Dumy z uzyskanych wyników – mam nadzieję i głęboko wierzę, że ten uzyskany przez Was wynik pozwoli osiągnąć planowane cele. Polotu – jestem, pewna, że w Waszych poczynaniach nigdy go nie zabraknie! Siły – by nie zabrakło jej  w życiowym maratonie. Skupienia – byście mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą macie w głowie. Spokoju – by złe emocje nie pokrzyżowały Waszych dalszych planów. Wytrwałości – w dążeniu do celu oraz realizacji swoich planów i marzeń, na egzaminie maturalnym przede wszystkim prostych pytań i jasnych odpowiedzi – aby uzyskany wynik był jak najbliżej tego wymarzonego, by mógł otworzyć drzwi do  każdej uczelni.

Kochani, dziękuję za trzy lata spędzone wspólnie, za chwile radości jak i smutku.  Wierzę, że wiedza zdobyta w Naszej szkole będzie solidną podstawą do dalszej edukacji. Życzę sukcesów i właściwego wyboru drogi życiowej oraz powodzenia w życiu codziennym.

Agnieszka Natanek

***

Kochani Tryecioklaici!

Życzę Wam, abyście, wchodząc w dorosłość, kierowali się sercem. Za wszelakie i różnorodne przejawy artystycznej działalności, niezliczoną ilość konkursów recytatorskich, za ogromne serducho wolontariuszy – bardzo, bardzo dziękuję i upoważniam do noszenia ZŁOTYCH MASEK!

Belfer od polskiego

Katarzyna Jędrzejczyk – Kiełbasa

***

Kochani,

na do widzenia życzę Wam, aby to przejście w dorosłe życie było dla Was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie Wasze plany i marzenia zrealizowały się. Pamiętajcie jednak, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi, aby czasem w ogólnym zabieganiu przystanąć na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie. Bądźcie radośni i cieszcie się małym.

,,Zbierajcie okruszyny szczęścia, a one dadzą chleb zadowolenia”.

Anna Leńczowska – Kicińska

***

Drodzy Absolwenci!

Uwierzycie? Ukończenie szkoły nie jest już odległą perspektywą. Zaczyna się tutaj, teraz. Bez względu na to dokąd zmierzacie i co będziecie robić, czekają na Was wyzwania. To, o co proszę każdego z Was, to aby stawić im czoła z otwartym sercem i wiarą, bo wszystko co robimy, ma znaczenie.  Na koniec mam dla Was mały challenge: miejcie odwagę robić wielkie rzeczy w swoim życiu, dodawać dobroci i piękna w świecie. Nie przestawajcie odkrywać, rozwijać się i stawiać sobie wyzwań. Zróbcie wszystko co możecie, żeby zasypiać z wdzięcznym sercem i budzić się z nową nadzieją i miłością do siebie oraz innych.

Wierzę w Was i ściskam, z dumą i wzruszeniem.

Yours,

Ms Ziembicka

***

— A kim jest wojownik światła? — Człowiekiem, który umie docenić, jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy i potrafi usłyszeć bicie dzwonów kołysanych w głębinach oceanu…

Kochani Absolwenci,

dziś Wy stajecie się Wojownikami Światła… Tymi, którzy nie wyrzekają się podbojów, ale też nie tracą z oczu rzeczy nieprzemijalnych. Byliście dla mnie jak kometa na nocnym niebie – zjawisko rzadkie i krótkie jak mgnienie oka – ale widoku którego się nie zapomina. Jestem o Was spokojna, bo wiem, że potraficie „usłyszeć bicie dzwonów kołysanych w głębinach oceanów”. Wierzę, że dziś się nie żegnamy. Do zobaczenia zatem.

Sylwia Kruk

***

Chociaż morze jest wielkie, okręty nieraz się spotykają”. Ta chińska mądrość wyraża najlepiej to, co czuję myśląc o wspólnie z Wami spędzonych latach w XXV Liceum Ogólnokształcącym.  Spotkaliśmy się, aby razem przepłynąć przez ten czas.

„Nic dwa razy się nie zdarza […] Żaden dzień się nie powtórzy”, ale w przemijaniu drzemie cały życia smak. Za to, co dziś przemija… dziękuję Wam i życzę mądrych i dobrych wyborów. Do zobaczenia na nowych szlakach.

Marta Maćkowiak – Wierzba

***

,,Nie wierzyłem stojąc nad brzegiem rzeki, która była szeroka i rwista, że przejdę ten most.”

Wszystko co dobre, szybko się kończy i nasza wspólna przygoda dobiega kresu, ale miłe wspomnienia pozostaną na zawsze! Wnieśliście w moje życie mnóstwo radości. Jesteście tymi, którym udało się przejść na drugi brzeg dzięki swojej pracy, wytrwałości i poświęceniu. Zaczynacie nowy etap w swoim życiu. Nigdy się nie poddawajcie, idźcie śmiało przez życie z podniesioną głową i nie rezygnujcie ze swoich marzeń. Życzę Wam samych sukcesów.

Lucyna Smyczenko

***

„To, co za nami i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas.”

Szanowni Państwo Abiturienci,

najtrudniejszą w świecie rzeczą jest dostrojenie się do melodii bytu, uchwycenie jego tonu, by móc przejść przez życie w harmonii z samym sobą, dlatego też dziś życzę Wam, byście zawsze pozostali wierni sobie. Pamiętajcie, że żyje się chwilą, a czas jest tylko przezroczystą perłą wypełnioną oddechem, więc nie warto marnować go na troski, a trzeba co dzień, na nowo, uparcie dostrzegać Słońce. Otwierajcie śmiało rozdziały Waszej Księgi, bowiem każda jej strona sprawiedliwie przyniesie radość i łzy, tworząc tym samym tęczowy koloryt codzienności, z  którego życie samo poukłada barwną mozaikę. Podobno czas omija ludzi, których wspominamy, toteż ja zawsze będą o Was pamiętać.

I na koniec – ostanie polecenie, ostatni rozkaz: żyjcie w Słońcu! WYKONAĆ:)

Agnieszka Cholewa

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content