• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

Wybory do Samorządu Uczniowskiego XXV LO w trzech odsłonach

I. PRZYGOTOWANIA

 …od początku września chętni uczniowie z klasy II C wojskowej, w ramach projektu, zbierali informacje o kandydatach na przewodniczącego SU, kandydatach na opiekuna i rzecznika. Rozmawiali…, dopytywali…, rysowali…, wycinali…,   przyklejali…,  a 9 października zawiesili profesjonalne plakaty głoszące:

Zostań mózgiem szkoły, idź na Wybory do SU XXV LO w Krakowie…

II. DEBATA WYBORCZA

 … inna grupa uczniów z klasy III A bezpieczeństwa publicznego, także w ramach projektu, przygotowała i przeprowadziła debatę wyborczą. Kandydaci do SU, w obecności przedstawicieli całej społeczności uczniowskiej, odpowiadali w określonym czasie na pytania zadawane w pięciu turach, mieli możliwość riposty i swobodnej wypowiedzi. Redaktorzy – trzecioklasiści spisali się na medal, panowali nad czasem a debatę uczynili dynamiczną.

III. GŁOSOWANIE

… 14 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego XXV LO. Ze względu na liczebność uczniów przeprowadzone zostały w dwóch lokalach wyborczych.  Jeden na drugim piętrze budynku dydaktycznego, drugi w holu głównym, miejscu wystawowym. Wcześniej przygotowano  karty do głosowania i listy wyborcze. O wyznaczonej godzinie ustawiły się kolejki uczniów przed urnami wyborczymi. Frekwencja wyborcza wyniosła 60, 65%. Młodzież i pracownicy szkoły wybrali Wiktorię Królicką   z klasy II A bezpieczeństwa publicznego na Przewodniczącego SU, pana profesora Łukasza Uzarowicza na Opiekuna SU a panią profesor Annę Suchan na Rzecznika Praw Ucznia.  Gratulujemy!

Autor: K. J_K

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content