• Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności

4. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

targi
Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza na 4. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze, które odbędą się 30.03.2023 r. (czwartek), w godz. 8:00 – 14:00.
Targi odbędą się w formie transmisji on-line, podczas której pracownicy lotniska będą na żywo przybliżać słuchaczom swoje miejsce pracy, stanowisko, zakres obowiązków oraz ścieżkę kariery. Udział w targach jest bezpłatny.
Swoją obecność w targach potwierdzili przedstawiciele Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, LS Technics, Welcome AS oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport! Szczegółowy harmonogram wraz z występującymi jednostkami jest dostępny na stronie: www.krakowairport.pl/targi.
W tym roku wywiady z przedstawicielami niemalże 40 zawodów zostały podzielone na 6 bloków tematycznych, w których pogrupowaliśmy stanowiska ze względu na szeroko rozumiane kompetencje oraz umiejętności.
Blok
Opis
KAŻDY CZŁOWIEK TO PRZYGODA
Empatia, komunikatywność, profesjonalizm. Praca z klientem to ich pasja. Czuwają i dbają o to, aby każdy pasażer z uśmiechem na twarzy odleciał z naszego lotniska, a jego podróż również przynosiła same przyjemne chwile.
ŚRUBKI, KABLE I MASZYNY TO MÓJ ŚWIAT
Sprawne funkcjonowanie lotniska, brak usterek, kompleksowa obsługa samolotu przed startem i po wylądowaniu. To wszystko zasługa pracowników, którzy mają rozwiązanie na każdy techniczny problem.
POUKŁADAM NAWET NAJTRUDNIEJSZE PUZZLE
Nieprzewidziane zdarzenia, skuteczność w działaniu, sytuacje kryzysowe, skomplikowane operacje. Dla tych pracowników nie ma zadań niemożliwych.
ZZA BIURKA TEŻ CIEKAWIE
Dokładność, staranność, skrupulatność. O kim mowa? Nie każdy ich widzi, nie każdy o nich wie, lecz bez nich lotnisko nie mogłoby funkcjonować.
ZA MUNDUREM MŁODZI SZNUREM
Odwaga, mundur i dyscyplina. Po tym każdy ich pozna. Pracują we dnie i w nocy. Dzięki nim każdy na naszym lotnisku może czuć się bezpiecznie.
ROZWÓJ I WYZWANIA TO MOJA PASJA
Kreatywność, dociekliwość, potrzeba doskonalenia i rozwoju. Ci pracownicy nie wiedzą, co to znaczy niemożliwe.
Po każdym bloku tematycznym odbędzie się konkurs on-line w formie quizu, w którym uczestnicy będą odpowiadać na pytania związane z danym blokiem. Główną nagrodą będą darmowe jednodniowe zajęcia zawodoznawcze dla całej klasy, które odbędą się w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Pomogą one zrozumieć specyfikę zawodów dzięki stanowiskom VR (wirtualnej rzeczywistości), przygotowanym w ramach realizacji projektu „VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres targi@krakowairport.pl.
Bardzo prosimy o przekazanie informacji Państwa nauczycielom oraz uczniom. Zachęcamy do udostępnienia wydarzenia w Państwa mediach społecznościowych i dołączenie do niego: https://www.facebook.com/events/191842030234978, a także do obejrzenia filmu reklamowego podsumowującego zeszłoroczne Lotniskowe Targi Zawodoznawcze: https://youtu.be/0uORdlWoXN4
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content