• Biuletyn Informacji Publicznej
Bez kategorii

Święto Niepodległości 11.11.21

Święto Niepodległości
Kompania Honorowa XXV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz pododdział reprezentacyjny, złożone z uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego, Certyfikowanych Wojskowych  Klas Mundurowych, klas wojskowych, bezpieczeństwa publicznego uczestniczyły w centralnych obchodach Święta Niepodległości oraz uroczystościach w Krakowie – Bieżanowie.
Przed rozpoczynającymi się o 12.00 obchodami na pl. Matejki, kadeci złożyli kwiaty pod pomnikiem Ofiar Katynia na placu im. ojca Adama Studzińskiego.
W południe na pl. Matejki odegrano hymn państwowy, następnie nastąpiły zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, apel pamięci, oraz oddano salwę honorową. Przedstawiciele społeczności XXV LO złożyli wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na koniec uroczystości nastąpiła uroczysta defilada Wojska Polskiego i odbył się pokaz pojazdów służb mundurowych. W defiladzie wzięła także udział Kompania Honorowa XXV LO.
11.11.21 r. Kadeci XXV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie wzięli udział w „Dniu szacunku dla munduru” w Centrum Operacji Lądowych -Dowództwa Komponentu Lądowego (COLąd – DKL). Podczas Akcji kadeci dowiedzieli się czym jest mundur dla żołnierzy Wojska Polskiego, jak ważnym jest elementem dla naszego narodu i państwa. Zapoznali się z zasadami noszenia umundurowania, co oznaczają jego kolory, kroje oraz czym jest np. gapa, beretka i co oznacza m. in. żółty otok na wojskowej rogatywce. Zapoznali się również z eksponatami w przepięknej Sali Tradycji.
S.K.
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Skip to content